X-Ray Cihaz Eğitimi ve Sertifikası

Günümüzde güvenlik ve daha birçok nedenden ötürü X-Ray cihazlarının kullanımı artış gösterdi. Doğal olarak bu durumda özel ve kamu kurumlarında çalışan güvenlik görevlilerinin X-Ray cihaz eğitimi ve sertifikası sahibi olması talep ediliyor. Çünkü X-Ray cihazları, kişilerin bagajlarının ve kişisel el çantalarının içerisinde bulunanları gösteriyor. Olası saldırı durumlarına ya da içeri sokulabilecek tehlikeleri maddelere karşı etkili bir önlem mekanizması olarak X-Ray cihazlarının her geçen gün kullanımı artış gösteriyor.

Dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı maddelerin tespiti için kullanılan X-Ray cihazları, kamu ve özel kuruluşların girişinde güvenlik görevlileri kontrolünde kullanılıyor. Bu yüzden özel güvenlik görevlilerinin X-Ray cihazlarının mekanik yapısı ve sisteminin nasıl çalıştığının bilmesi bekleniyor.

OWL eğitim kurumları olarak özel güvenlik görevlilerinin bu teknolojik sistemi öğrenmelerini sağlamak ve bilgilerini iş başvurularında teyit edebilmeleri için X-Ray cihaz eğitimi ve sertifikası veriyoruz. Kuruluşların bilinçli personel ihtiyaçlarına cevap verebilmek için OWL eğitim kurumları olarak özel güvenlik adaylarını, profesyonel ve etkili bir X-Ray eğitim sürecine tabi tutuyoruz. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlerimize X-Ray sertifikaları veriliyor.

X-Ray Cihaz Eğitimi

X-Ray cihazlarının kullanımı, günümüzde her özel güvenlik görevlisi tarafından bilinmelidir. Çünkü gerek özel gerek kamu kuruluşlarında çalışacak güvenlik görevlilerinden bu gibi teknolojik cihazları kullanabilmesi talep edilmektedir.

Bir özel güvenlik görevlisinin X-Ray cihaz eğitimi ve sertifikası sahibi olması demek; sistem üzerinde teorik ve pratik bilgiye sahip olması anlamına gelir. OWL eğitim kurumları olarak verdiğimiz X-Ray cihaz eğitimi programlarımızda tüm kursiyerler teorik ve pratik bilgiler ile X-Ray cihazlarının çalışma mekanizmasını uzman eğitmenlerimiz tarafından öğrenirler.

X-Ray cihaz eğitimi, toplu ve bireysel olarak verilmektedir. Kursiyerlerimize öncelikle toplu olarak X-Ray cihazları hakkında teorik bilgi sonrasında cihaz başında uygulamalı bilgiler aktarılmaktadır.

Neden OWL Eğitim Kurumları’nı Tercih Etmelisiniz?

OWL eğitim kurumları bünyesinde ders veren tüm eğitmenlerimiz alanında eğitimli ve tecrübe sahibi kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede kursiyerlerimiz daha kapsamlı ve detaylı eğitimler sonrasında sertifikalarını alabilirler.

Özel güvenlik görevlileri eğitimlerini ve bilgilerini daima güncel tutmak durumundadırlar. İşte bu yüzden X-Ray cihaz eğitimimiz kursiyerlerin taleplerini karşılayabilecek potansiyeldedir. Uzman kadromuzu çağdaş eğitim teknikleriyle birleştirerek geleceğin özel güvenlik görevlilerinin en temel bilgilere donanımlı bir şekilde sahip olmasını sağlıyoruz.

X-Ray Cihaz Eğitimi Ders Kapsamı

 • X-Ray cihazlarının tanımı, kullanım amaçları ve çalışma mekanizması
 • Radyasyon emniyeti için kullanılan araçlar
 • X-Ray cihazı ile tehlikeli maddeleri inceleme yöntemleri
 • Dış hatlara göre
 • Maddenin ağırlığına göre
 • Maddenin türüne göre
 • Maddenin yoğunluğuna göre
 • Maddenin açısına göre
 • Maddenin ekran rengine göre
 • X-Ray cihazında kesici, delici aletleri ve patlayıcı maddeleri tanıma
 • Sıradan ve günlük eşyaları tanıyabilme
 • Patlayıcı maddeleri ve kimyasalları gizleme yöntemleri
 • Tehlikeli materyaller ve patlayıcı madde bilgisi
 • Şüpheli nesneleri elle arama teknikleri

Tüm eğitimlerimiz X-Ray cihazları hakkında uzman ve tehlikeli materyal/patlayıcı maddeler hakkında bilgi sahibi deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. OWL eğitim kurumları tarafından alacağınız yetkin ve profesyonel eğitim sonrasında sınava tabi tutulursunuz. Bizden alacağınız X-Ray cihaz eğitimi ve sertifikası ile özel güvenlik mesleki bilgilerinizi ve tecrübenizi arttırabilirsiniz.

X-Ray Cihaz Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • İkametgah (E-Devletten Ya Da Muhtardan)
 • Öğrenim Durumu Belgesi (Öğrenci Belgesi Ya Da Diploma)
 • Sağlık Raporu
 • Adli Sicil Kaydı

X-Ray Cihaz Eğitimi ve Sertifikası Almanın Avantajları  

Değişen ve dönüşen dünyanın içinde mevcut teknolojiyle beraber tehdit unsurları da her geçen gün artıyor. Bu yüzden gerek özel gerek kamu kuruluşları, özel güvenlik görevlilerinin daha bilinçli ve bilgili olmasını tercih ediyor.

Eğer özel güvenlik görevlisi olarak uzman ve profesyonel bir kariyer istiyorsanız kendinizi bu alanda geliştirmelisiniz. X-Ray cihazlarının çalışma prensibi ve kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak ve bu alanda bir sertifikaya sahip olmak sizi kariyerinizde bir adım daha yukarı taşır.

Bu yüzden eğitim alırken en doğru ve profesyonel tercihi yapmalısınız. Çünkü eğitim programı süresince edineceğiniz bilgiler, meslek hayatınızda uygulamalı olarak pratiğe dökeceğiniz işlemleri içeriyor. Meslek hayatınızda herhangi bir sorun yaşamamak ve özel güvenlik kariyerinizi geliştirmek için siz de OWL eğitim kurumlarını tercih edin. Uzman kadromuz ve çağdaş eğitim tekniklerimiz ile sizler için en verimli eğitim programını planlıyoruz.

X-Ray Cihaz Eğitimi ve Sertifikası