Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız özel güvenlik eğitimi OWL eğitim kurumları sunduğu güvenlik eğitim formlarından biridir. Kursiyerlerin güvenlik görevlisi olabilmesi için tabi tutulduğu bu eğitim yasalar çerçevesinde belirlenen tüm kaidelere riayet ederek kurumumuz bünyesinde gerçekleştirilir.

Özel güvenliğin eğitim kapsamı oldukça geniştir. Bu kapsamın doğru bir şekilde bireye verilmesi içinse deneyimli eğitimcilere yanı sıra eğitmen kadrosuna ihtiyaç vardır. OWL eğitim kurumları sizlere tüm kurslarında bu hizmeti sunar ve dahil olduğunuz programdan başarı ile mezun olmanız için çalışmalarını gerçekleştirir.

Eğitim kapsamında bir kursiyer;

  • Özek güvenlik hukukunda yer alan kişi haklarına,
  • Özel güvenliğin tarihçesine,
  • Cezalara
  • Yetkilere,
  • Kişi hakları kapsamında dikkat edilmesi gereken tüm hususlara,
  • Suç ve cezanın minvaline
  • Kanun ve mevzuat bilgisine,
  • Tedbir ve güvenliğin nasıl alınacağına hâkim olarak eğitimini tamamlamaktadır.

Neden Özel güvenlik Görevlisi Olmalısınız?

Özel güvenlik görevi mesleki olarak ihtiyacın ve talebin en yüksek olduğu meslek kollarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Her geçen gün büyüyen bu ihtiyaç yüksek bir arz talep dengesinin ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Güvenlik sertifikasına sahip bir bireyin istihdam alanında iş bulma şansı yükseleceği gibi kişisel becerileri de artmaktadır.

Özel Güvenlik Sektörünün Faaliyet Alanları

Özel güvenlik sektörünün faaliyet alanları sektörle birlikte her geçen gün artış göstermektedir. Alışveriş merkezleri, üniversitelerin iç ve dış birimleri, hastaneler, eğlence merkezleri, eğlence alanları, oteller, banka ve ticari yapılanmaların tamamında özel güvenlik ihtiyacı ve istihdamı bulunmaktadır. Silahsız özel güvenlik eğitimi sertifikasına sahip bireyle bu birimlerde kolaylıkla meslek sahibi olma şansını yakalarlar.

Verilere bakıldığında dünya genelinde 20 milyonu aşan güvenlik görevlisi istihdamı bulunmaktadır. Bu istihdamın bir bölümü silahsız özel güvenlik eğitimi kapsamında yetişen bireylerden sağlanırken bir kısmı da silahlı eğitim alan bireylerden sağlanır.

OWL Silahsız Özel Güvenlik Eğitiminin Katkıları

OWL bünyesinde güvenlik eğitimi almanız sizin için birçok avantajın başlangıcı olacaktır. Çünkü sekterde bu alanda kendini kanıtlamış çok az firmadan en öne çıkan isim olarak tanıyacağınız OWL eğitim kurumları sayesinde tam donanımlı olarak eğitim alabileceksiniz.

Öğrendiğiniz tüm bilgileri doğrudan kurum içerisinde bulunan uygulama alanlarında deneyimleyerek deneyimli bir personel olabileceksiniz.

Kurs süresi boyunca tüm soru ve sorunlarınıza doğrudan bilinçli eğitmenler aracılığı ile cevap bulabilecek ve kendinizi eğitim süreciniz boyunca geliştirebileceksiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi